Stora Enso kesätyöpaikat

Kesätyö, Prosessinhoitajia käyttötehtäviin

Paper-divisioona tarjoaa eturivin paperiratkaisuja painetun median ja toimistojen tarpeisiin. Laajassa valikoimassa on sekä kierrätys- että ensikuidusta valmistettuja papereita. Pääasiallisia asiakkaitamme ovat kustantajat, jälleenmyyjät, painotalot, tukkurit, jatkojalostajat ja toimistotarvikkeiden toimittajat. Tehtaamme sijaitsevat pääasiassa Euroopassa, mutta tuotantoa on myös Kiinassa. Kolme tehtaista valmistaa paperia sataprosenttisesti kierrätyskuidusta.

Tehtäväkuvaus

Haemme motivoituneita ja innokkaita prosessinhoitajia kesälle 2018 käyttötehtäviin. Oletko juuri opintosi päättänyt tai sinulla on opinnot meneillään? Meillä Veitsiluodon tehtailla pääset kartuttamaan oman alasi työkokemusta kannustavassa ja työturvallisuuteen panostavassa työyhteisössä.

Työ paperin- ja sellunvalmistuksessa on keskeytymätöntä kolmivuorotyötä, arkittamossa jatkuvaa kaksivuorotyötä ja puunkäsittelyssä keskeytyvää kolmivuorotyötä. Kesätyöntekijöiden työsuhteiden kestot solmitaan toukokuusta elokuun loppuun.

Tehtävävaatimukset

Tehtävä edellyttävää meneillään olevia ammatillisen peruskoulutuksen opintoja tai muita meneillään olevia alan opintoja prosessi- ja paperitekniikassa, sähkö-, automaatio- tai konetekniikassa. Voit myös olla etsimämme kesätyöntekijä, mikäli olet täyttänyt 18 vuotta ja alalle aikova, juuri valmistunut tai sinulla on aikaisempaa kokemusta vastaavanlaisista tehtävistä.

Tehtävissä menestyminen edellyttää sinulta:

– Oma-aloitteisuusuutta
– Ryhmätyökykyä
– Pitkäjänteisyyttä
– Soveltuvuutta vuorotyöhön

Työkonetehtäviin valittavilta edellytetään B-luokan ajokorttia (Puunkäsittely).

Hae tehtävää viimeistään 28.2.2018.

Lisätietoja tehtävistä antaa:

Sellutehdas ja puunkäsittely:

Hanna Kursula: 0405397453 & hanna.kursula@storaenso.com
Pertti Kehus: 040 822 7323 & pertti.kehus@storaenso.com
Pekka Matilainen: 040 702 6103 & pekka.matilainen@storaenso.com

Hienopaperin valmistus, jälkikäsittely ja arkittamo:
Teemu Nousiainen: 040 097 3119 & teemu.nousiainen@storaenso.com
Kyösti Pöllänen: 040 566 8809 & kyosti.pollanen@storaenso.com
Ilpo Marjeta: 040 162 5086 & ilpo.marjeta@storaenso.com
Raimo Koskenkorva: 040 839 2190 & raimo.koskenkorva@storaenso.com

Painopaperin valmistus ja hiomo:
Antti Saukkonen: 050 339 1506 & antti.saukkonen@storaenso.com
Santtu Rajasalo: 040 705 5522 & santtu.rajasalo@storaenso.com

Hae työpaikkaa